Na czym polega kasacja samochodu?

Kasacja samochodu to określenie, które kojarzy się z całkowitym zniszczeniem pojazdu. Zazwyczaj wybiera się ten rodzaj na pozbycie się samochodu, kiedy jego naprawa jest całkowicie nieopłacalna. Czasami właściciel nie chce zajmować się procedurami wynikającymi ze sprzedaży samochodu. Sprawdź na czym polega kasacja i czy jest opłacalnym sposobem na pozbycie się niechcianego samochodu.

Co zrobić z niechcianym samochodem

Zgodnie z prawem po wyrejestrowaniu auta należy poddać je recyklingowi. Polega on na odzyskaniu wszystkich działających części pojazdy, które pomogłyby zostać ponownie użyte. Reszta, która nie jest już w stanie być użyta, powinna być poddana kasacji. W świetle prawa trzeba oddać samochód do stacji, która ma zezwolenia i upoważnienia na złomowanie.

Jak wygląda kasacja?

Złomowanie aut Warszawa to proces, którym zajmują się zakłady demontażu. Auto, które jest mu poddawane nie powinno zawierać sprawnych części. Jego stan faktyczny powinien zgadzać się z opisem dowodu rejestracyjnego.   

Proces kasacji nie zajmuje wiele czasu. Dzieli się na kilka etapów i odbywa się zazwyczaj w przeciągu jednego dnia roboczego. Pracownik zakładu demontażu waży auto, odbiera od właściciela dowód rejestracyjny oraz karty pojazdu. Ważne, aby mieć również przy sobie tablice rejestracyjne. Muszą one zostać zniszczone wraz z samochodem. 

W kolejnej części auto zostaje poddane zdemolowaniu – oddziela się od siebie części, które mogą być jeszcze potrzebne do użycia oraz te, które nie nadają się już do użytku. Te właśnie części zostaną zutylizowane.  

Po unieważnieniu dokumentów właściciel pojazdu otrzymuje dokumenty, które potwierdzają kasację samochodu. Z tymi dokumentami należy udać się do Wydziału komunikacji, żeby wyrejestrować auto.

Dlaczego złomuje się samochody?

Złomowanie aut Warszawa to proces, któremu poddaje się samochody zwłaszcza wtedy, kiedy stanowią zagrożenie. Może to być zagrożenie dla zdrowia użytkowników lub dla środowiska (kiedy ich elementy, np. opony czy akumulator nie podlegają procesowi biodegradacji). Ponadto nie można tak po prostu zostawić samochodu, którego już nie użytkujemy na parkingu. Zaśmiecanie środowiska jest karalne i grozi za nie grzywa. 

Złomowanie aut Warszawa to sposób na szybkie i bezproblemowe pozbycie się samochodu, a co równie ważne można jeszcze na tym zarobić dodatkowe pieniądze. Natomiast z jeszcze dobrych części można wykonać kolejne elementy, które będą przydatne dla innych samochodów czy podobnych konstrukcji. W szrot-warszawa.pl pozbędziesz się starego samochodu bez żadnych problemów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *