Ile kosztuje regeneracja i naprawa wału napędowego?

Wał napędowy jest niezwykle ważnym elementem całego układu napędowego w pojeździe. Element ten znajdziemy nie tylko w samochodach napędzanych na tylną oś, ale również w maszynach rolniczych, budowlanych czy różnego rodzaju pojazdach. Jednak często element ten ulega awarii i najlepszym rozwiązaniem jest jego kompleksowa naprawa. Ile zatem kosztuje regeneracja wału napędowego? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Z czego składa się wał napędowy?

Wał napędowy to element, który jest niezwykle istotny w całym układzie napędowym pojazdu. Składa się z części takich jak:

  • przegub krzyżakowy,
  • rurowy korpus,
  • łożysko podporowe,
  • złącze kołnierzowe (flansza),
  • połączenie przesuwne (wielowypust).

Kiedy stosuje się regenerację wału?

Jeśli w naszym pojeździe zauważyliśmy niepokojące dźwięki lub objawy, które świadczyłyby o uszkodzeniach związanych z układem napędowym, powinniśmy natychmiast udać się do warsztatu samochodowego. Jednak, aby uniknąć kosztownych napraw oraz całkowitych wymian elementów na nowe, warto dbać o swój pojazd, a także podczas przeglądów zwracać uwagę na układ napędowy.

Regenerację wału napędowego wykorzystuje się w sytuacjach, gdy dochodzi właśnie do usterek tego elementu – luzu, bicia czy drgania. Wówczas najpierw wał zostaje zdemontowany, oczyszczany i dokonuje się analizy uszkodzonych części. Warto wspomnieć jak istotne jest także wyważenie wału napędowego. Każdy pojazd musi mieć prawidłowo wyważony wał, co uniknie niepotrzebnego rozregulowania mechanizmu oraz wprawienia samochodu w drżenia.

Ile kosztuje regeneracja wałów napędowych?

Ceny regeneracji wału napędowego są różne w zależności od ustalanych indywidualnie cenników warsztatów samochodowych lub punktów, które wykonują takie usługi. Wszystko także zależy od tego, co dokładnie naprawiane jest w naszym wale, a także istotny jest jego rodzaj przy wyważeniu. Wyważyć można wał napędowy jednoczęściowy (bez podpory), dwuczęściowy (jedna podpora), trzyczęściowy (dwie podpory), czteroczęściowy (trzy podpory). Demontaż całego wału rozpoczyna się już od 80 zł, z kolei wyważenie od 150 – w zależności o wspomnianego rodzaju wału.

Wszystko zależy głównie od wymienianych elementów. Warto wybrać półosie napędowe regeneracja, aby mieć pewność, że wszystkie części w Twoim samochodzie pracują prawidłowo. Regeneracja wału to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz, aby pojazd działał odpowiednio.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *