Złomowanie pojazdów – co warto wiedzieć?

Jeżeli twój towarzysz podróży ostatecznie odmawia posłuszeństwa, a jego naprawa jest niemożliwa, to wtedy trzeba pozbyć się samochodu. Oddanie pojazdu na złom, oddanie pojazdu do kasacji, złomowanie pojazdu, sprzedaż pojazdu do skupu aut, to tak naprawdę ta sama czynność, gdyż polega na odsprzedaży pojazdu. Dowiedz się, w jakiej sytuacji jest wykonywana i jakie jeszcze usługi oferuje auto skup.

Kiedy samochód można oddać do kasacji?

Właściciel pojazdu ma obowiązek pozbycia się go w sytuacji, gdy ów pojazd jest niezdolny do użytku. Oto najczęstsze powody oddawania pojazdów na złom:

– całkowite uszkodzenie auta – powstałe najczęściej podczas wypadku drogowego, zatopienia lub pożaru;

– zniszczenie karoserii pojazdu – polegające na wgnieceniu nadwozia;

– maksymalne wyeksploatowanie samochodu w wyniku długoletniego użytkowania, które doprowadziło do tego, iż pojazd stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia, zarówno kierowcy i pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego;

– naprawienie pojazdu jest nieopłacalne, bo znacznie przewyższa koszty wymiany części samochodowych lub wartość rynkową pojazdu;

– auta ze względu na zły stan techniczny nie przeszły przeglądu technicznego;

– wiek samochodu – jeśli pojazd jest stary i posiada wysokie zużycie podzespołów.

Jakie rodzaje pojazdów sprzedaje się do skupu aut?

Zezłomować można różne rodzaje pojazdów. Najczęściej do kasacji oddaje się samochody osobowe. Jednak dzieje się tak dlatego, że jest to najchętniej stosowany i najbardziej popularny na świecie środek lokomocji, który posiada wiele zalet i liczy sobie również najwięcej egzemplarzy na kuli ziemskiej.

Można złomować pojazdy, które uległy całkowitej destrukcji oraz takie, które są tylko częściowo uszkodzone. Oto rodzaje pojazdów przyjmowanych przez skupy aut:

– samochody stare oraz zabytkowe;

– samochody poleasingowe;

– samochody nietypowe, np. angliki;

– pojazdy dostawcze i ciężarowe;

– samochody specjalne – m.in.: wozy strażackie, karawany, ambulanse;

Auto skup Warszawa – firma RENT X-CAR Cezary Płochocki skupuje wszystkie wymienione powyżej rodzaje pojazdów i to bez względu na ich stan techniczny. Ponadto oferuje możliwość dojazdu do klienta oraz atrakcyjną wycenę twojego środka lokomocji.

Auto skup Warszawa – dodatkowe usługi

Auto skup w Warszawie zajmuje się też recyklingiem i utylizacją samochodów, polegającymi na powtórnym wykorzystaniu surowców przy jednoczesnej likwidacji substancji niebezpiecznych i toksycznych. Procesy ten pozwalają chronić środowisko oraz oszczędzać energię przeznaczoną na produkcję nowych materiałów, gdyż większość z nich zyskuje ponowne zastosowanie.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *