Regeneracja wałów napędowych – dlaczego warto?

Wał napędowy, jak sama nazwa mówi, jest wałkiem, dzięki któremu napęd w samochodzie działa poprawnie. Wymiana całego wału w razie awarii to bardzo droga czynność, dlaczego zalecana jest częsta regeneracja wałów we Wrocławiu. Zanim jednak przejdziemy do szczegółów regeneracji, spójrzmy na to, czym dokładnie jest wał, jakie funkcje spełnia oraz dlaczego tak ważne jest dbanie o niego.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wale napędowym

Wał napędowy to część, która odpowiada, za przeniesie napędu z silnika do mostu napędowego. Innymi słowy, do wprawienia w ruch pojazdu potrzebna jest część, która połączy ze sobą oddalone części takie jak silnik i koła. Silnik generując energię, ze względu na swoją odległość nie jest w stanie przenieść tej mocy do kół. W związku z tym montuje się wał napędowy, który jest przewodnikiem energii napędowej.

Wały napędowe działające w maszynach rolniczych czy hutniczych działają na takiej samej zasadzie. Wał napędowy obraca się podczas pracy silnika i wprawia w ruch koła, transportując moc. W pojazdach najczęściej znajdziemy go w pobliżu skrzyni biegów, jednak istnieją wyjątki – w pojazdach z napędem na tył najczęściej umieszczany jest w podwoziu.

Uszkodzenie wału napędowego – czym skutkuje?

Usterki układu napędowego się zdarzają. Chcąc uniknąć takich problemów, warto zadbać o nasz pojazd i poddawać go regularnym naprawom i regeneracji. Podstawowe wady układu napędowego to uszkodzenie krzyżaka oraz uszkodzenie łożyska i gumowych elementów wokół niego. Krzyżak łączy ze sobą dwa wały, a konieczność jego naprawy objawia się ciągłym stukaniem podczas nagłego zwiększenia prędkości lub drganiem całego samochodu. Łożysko i uszczelki to elementy, które również powodują drganie auta, a do tego wszystkiego dochodzi również bicie w kierownicy lub zanim mocy pojazdu.

Obydwie usterki mogą prowadzić do całkowitego uszkodzenia układu napędowego, a co za tym idzie, konieczności poniesienia większych kosztów naprawy. Regeneracja wałów we Wrocławiu oferuje kompleksową obsługę włącznie z wymianą uszkodzonych części.

Regeneracja wałów napędowych we Wrocławiu

Oddając do naprawy część specjalistom, cały proces, jakim jest regeneracja wałów we Wrocławiu, przebiega pod pełną kontrolą wykwalifikowanego zespołu. Regularna regeneracja wałów jest zdecydowanie tańsza i pozwala na zachowanie w pojeździe oryginalnej części. Dzięki dobrze przeprowadzonej regeneracji wałów część posłuży nam na długie lata i pozwoli na komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne użytkowanie.

 

źródło zdjeć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *