Kobieta za kierownicą – obalamy mity

Jest to temat dość drażliwy dla obu płci, gdzie każda z nich ma coś do powiedzenia. Naszym zdaniem prawdę należy znaleźć po środku i przede wszystkim nie brać wszystkiego do siebie. Najważniejszy jest dystans i pewność, że potrafimy jeździć – zresztą nie na darmo posiadamy prawo jazdy. Kobiety traktowane są na drodze niepoważnie i nieco gorzej, ze względu na rożne ewenementy, które obecnie noszą już miano stereotypów i są uogólniane na wszystkie Panie. Prosimy, aby poniższy artykuł jednak traktować nieco z przymrużeniem oka, ponieważ jak wiadomo – nie dotyczy do każdego.

Zapominają o przeglądach, dokumentach i własnej głowie

Tak mogłoby brzmieć stwierdzenie typowej osoby, która uważa kobiety za gorszych kierowców. Jednak jest w ziarno nieprawdy. Mianowicie zacznijmy od tego, że każdemu może zdarzyć się zapomnieć dokumentów, a zwłaszcza jeśli Panie mają kilka torebek, więc nic w tym dziwnego. Z kolei jeżeli chodzi o przeglądy rejestracyjne, konieczne jest zapisanie ich w kalendarzu, co z pewnością kobiety robią czym prędzej. Ich organizacja czasu jest na najwyższym poziomie, a wszystkie najważniejsze daty są zapisywane w notatniku. Problem pojawia się, kiedy nie spojrzy się do niego na czas. Jednak od czego są mężczyźni, by pomóc swoim kobietom i zabrać ich samochody na przegląd wraz z wyważaniem wałów napędowych dla ich bezpieczeństwa.

Który to płyn chłodniczy?

Owszem, zapamiętanie wszystkich płynów po kolei może stanowić nie lada problem, a w szczególności, gdy przychodzi moment na wymianę filtrów czy dolanie płynów do konkretnych pojemników pod maską. To prawda, że nie każda kobieta potrafi je odróżnić i zapamiętać, aczkolwiek pamiętajmy, że istnieje też coś takiego jak internet. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, a w tym także filmiki wraz z rozpiską, który płyn gdzie trzeba nalać. Jest to banalnie proste i wcale nie wymaga wielkich zdolności mechanicznych, aczkolwiek w razie awaryjnej sytuacji z pewnością przydałaby się taka wiedza.

Powolutku i do przodu

Kobiety znane są również ze specyficznego stylu jazdy, gdzie poruszanie się po drogach, a zwłaszcza szybkiego ruchu może stanowić nie lada wyzwanie. Faktycznie wiele Pań porusza się zgodnie z przepisami, zwraca uwagę na znaki i nie przekracza dozwolonych prędkości, ale wynika to tylko i wyłącznie z och ostrożności. Zachowanie bezpieczeństwa na drodze jest ich zdecydowaną zaletą, dzięki czemu powodują znacznie mniej wypadków niż mężczyźni, którzy częściej dokonują wykroczeń. Być może i jadą powoli, ale przynajmniej nikomu nie zagrażają, choć i tutaj znajdą się jakieś wyjątki. Również parkowanie ponoć nie należy do najmocniejszych stron kobiet, co jest prawdą, ale w przypadku, gdy mamy do czynienia z wąskim miejscem parkingowym – mało kto po prostu dałby radę. Kobiety jednak są bardzo zaradne i szybko się uczą, dlatego kierowanie samochodem będzie szło im coraz lepiej, tylko niech mężczyźni dadzą im szansę.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *