Jak przygotować auto do sprzedaży?

Nasz wygląd jest naszą osobistą wizytówką i tak samo jest w przypadku samochodu. Czyste i zadbane auto zwraca na siebie uwagę, a połyskujący lakier kojarzy się z samochodem wyjeżdżającym prosto z salonu. Mimo dobrego stanu technicznego pojazdu, w oczy często rzucają się drobne zarysowania, plamy na materiale lub obdrapane i brudne elementy z plastiku. Wszystkie te przykłady są śladami normalnego użytkowania samochodu. Komu nigdy nie zdarzyło się wylać choćby wody w aucie, niech rzuci kamieniem. Jak zatem pozbyć się niechcianych gości z naszego auta i sprawić, że będzie ono błyszczeć w oczach potencjalnego kupującego?

Auto Detailing – przygotowanie samochodu do sprzedaży

Auto detailing dzieli się na dwie części poprawiające wygląd oraz komfort naszego samochodu. Pierwszą z nich jest detailing wewnętrzny, w którego skład wchodzą czynności dokładnie oczyszczające bagażnik, siedzenia, wszelkiego rodzaju plastikowe i skórzane elementy. Przywracane są one do stanu przypominającego ten fabryczny, a po oczyszczeniu są konserwowane odpowiednimi środkami dla zachowania czystości i jakości na dłużej. Dbanie o najmniejsze szczegóły i zakamarki powoduje, że auto pachnie nowością oraz poprawia się komfort jazdy.

W drugim przypadku mamy do czynienia z detailingiem zewnętrznym, w którego skład wchodzi mycie, woskowanie i polerowanie karoserii samochodu. Oprócz dbałości o lakier, te działania polegają również na czyszczeniu felg i klocków, a także myciu szyb wraz z polerowaniem. Zewnętrzny proces jest najbardziej widoczny, a po nim samochód błyszczy tak, że nie powstydzi się go nikt, kto ceni sobie wygląd swojego pojazdu.

Zwiększ wartość rynkową samochodu dzięki czystemu wnętrzu

Czysty samochód to również wizytówka właściciela. Potencjalny kupiec, widząc zadbany samochód, zdaje sobie sprawę, że nie tylko to, co widać było pod stałym nadzorem. Zadbany lakier i tapicerka może również świadczyć o tym jak właściciel obchodził się z autem od strony mechanicznej. Nierzadko sprzedaż auta związana jest z chęcią kupna nowego. Brak jakichkolwiek skaz na lakierze, odkurzone wnętrze bez najmniejszego ziarenka piasku czy lśniące i przejrzyste szyby ograniczają przyszłemu kupującemu możliwość negocjacji ceny i nie zmuszają nas do dołożenia z własnej kieszeni dużo większej kwoty na zakup nowego pojazdu. Skorzystanie z usługi profesjonalnego auto detailingu sprawi, że wystawione ogłoszenie nie pozostanie niezauważone, a sprzedaż pójdzie szybko i sprawnie, z korzyścią dla obydwóch stron.

Auto detailing – postaw na profesjonalizm

Czynności takie jak odkurzenie, nabłyszczenie plastików, wymycie karoserii czy wypranie dywaników bez trudu można wykonać samemu z pomocą odpowiednich środków czyszczących, które zakupić można w każdym markecie. Większy problem pojawia się w momencie kiedy koszt środków lub czas spędzony na poprawianiu wyglądu naszego auta się zwiększa, a samochód wciąż nie wygląda jak prosto z salonu. Wykorzystywanie połączenia kilku produktów dogłębnie usuwa brud z każdego zakamarka, do którego czyszczenia nie raz trzeba posłużyć się mniejszymi pędzelkami lub sprężonym powietrzem. Doświadczenie profesjonalnego zespołu auto detailingowego pozwoliło na opracowanie metody, która pozwoli na idealne wyczyszczenie samochodu i niepominięcie najmniejszego skrawka kurzu czy brudu. Skorzystaj z usług oferowanych przez specjalistów w swoim fachu i raz dwa sprzedaj swój samochód!

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *