Rodzaje wyciągarek do samochodów

Jakie mamy na rynku dostępne rodzaje wyciągarek samochodowych? Czy znasz je wszystkie? Wyciągarki samochodowe służą przede wszystkim do odratowywania samochodu, który zakopał się w błocie lub wpadł do rowu. A przynajmniej tak się nam wydaje. Jednak okazuje się, że zastosowań wyciągarek samochodowych jest o wiele więcej. Między innymi dlatego zyskują popularność nie tylko wśród miłośników off-road, ale także bardziej „przyziemnych” kierowców. W poniższym wpisie przedstawiamy profesjonalne rodzaje wyciągarek samochodowych z podziałem na ich zastosowanie.

Zastosowanie wyciągarki samochodowej

W zależności od rodzaju wyciągarki, ma ona różne zastosowanie. Głównym jednak jej zadaniem jest wyciąganie pojazdów, które stoczyły się z drogi lub gdzieś ugrzęzły. Używamy wówczas wyciągarki, aby przywrócić pojazd na równą i stabilną powierzchnię. Dzięki temu, będzie można sprawnie i bez konieczności wzywania specjalistów, kontynuować podróż. Dlatego też urządzenia te stanowią główne wyposażenie służb ratowniczych, holowników i pomocy drogowej.

Z wyciągarek często korzystają także wędkarze i żeglarze. Używają tych urządzeń podczas wodowania łodzi i wyciągania jej na brzeg. Coraz częściej wyciągarki zaprzęgane są do nietypowych zadań, jak np. usuwanie ciężkiego drzewa, które zwaliło się na drogę podczas burzy i uniemożliwia przejazd. Również świetnie sprawdzają się podczas porządkowania terenu. Za ich pomocą można przeprowadzić zabieg karczowania pola z korzeni i gałęzi, czy pozbyć się dużych kamieni z drogi.

Rodzaje wyciągarek do samochodów

W produkcji mamy 4 dostępne rodzaje wyciągarek.

Różnią się od siebie parametrami, ciężarem oraz ceną.

Najtańsze i jednocześnie najłatwiejsze w obsłudze są wyciągarki ręczne. Chociaż mają małą moc, to znakomicie radzą sobie w różnych warunkach. Urządzenia mechaniczne mają dużą moc, ponieważ korzystają z silnika samochodu. Wyciągarki hydrauliczne są wyposażone w pompę hydrauliczną lub wykorzystują do pracy pompę wspomagania układu kierowniczego pojazdu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *